Hebben is Houden
07-10-2010
Lezing in Museum De Lakenhal over de verzameldrift van mensen door Jaco Berveling
Zondag 17 oktober vindt de tweede lezing over verzamelen plaats in Museum De Lakenhal.
Honderdduizend suikerzakjes, dertigduizend boeken, twintigduizend T-shirts, ruim tienduizend bierblikjes, zesduizend uilen en bijna negentig paar sneakers. Er wordt wat verzameld in Nederland. Dat roept vragen op. Al die honderdduizenden Nederlanders die hun vrije tijd besteden aa rpen voor hun verzameling, waarom doen ze dat? Het kost veel tijd, geld, moeite en ruimte en wat levert het op?
Socioloog Jaco Berveling dook in de wereld van verzamelaars en houdt deze middag een lezing die geschikt is voor het hele gezin. Wie naar zijn verhaal geluisterd heeft of zijn boek Hebben is Houden heeft gelezen, kijkt nooit meer hetzelfde naar een verzamelaar of verzameling.
Onder de titel Werk in Uitvoering onderzoekt De Lakenhal dit jaar haar vaste collectie, op zaal en voor de ogen van het publiek. Iedere d bjecten over de rollerbaan, waarlangs de specialisten aan het werk zijn. Elk object wordt uitvoerig bekeken, onderzocht en gefotografeerd.
Zondag 17 oktober, aanvang: 14.00
Deelname lezing is gratis op vertoon van een geldig toegangskaartje van het museum.
Informatie
Afdeling Presentatie, Mia van Iterson/ Lydia Vermond