Gemma Boetekees
kleine vaasjes voor tuinbloemen
2 keer gestookt
Hoogte: 11cm
Te koop voor €14
2 keer gestookt
Hoogte: 11cm
Te koop voor €14
Gemma Boetekees
Meer informatie
Mijn keramiek is gemaakt om elke dag te gebruiken. Ik draai ze in mijn atelier op de Groenesteeg op de pottenbakkers schijf.Kleuren komen van slib (dunne klei) met metaaloxides zoals cobalt/rutiel (blauw) en koper/rutiel (groen). Daarop teken ik met klei in een rubber balletje met een tuut (een ringeloor), bovenop de pot. Alles is klei!
Ik draai met roodbakkende en witbakkende Westerwaldklei. Rood aardewerk stook ik 1 keer op 1080 graden, een traditionele, energie besparende pottenbakkenbakkers methode, die niet vaak meer wordt gebruikt. Het levert bekers, kommen en schalen op met een directe en natuurlijke uitstraling.
Witbakkende Westerwald steengoed klei wordt op dezelfde manier gemaakt, maar dat stook ik 2 keer en op een hogere temperatuur. De eerste keer transformeert de oven op 1020 graden de potten van klei naar steen, dan geef ik ze een zelf gemaakte glazuurlaag, en stop ze opnieuw de oven in op 1250 graden.
Die twee manieren van potten maken levert 2 heel verschillende resultaten op. Kom eens kijken op de Kunstroute hoe verschillend ze zijn!