museum de lakenhal logo

Hooglandse Kamer

Tekenen en/of schilderen, Fotografie en film

Meer informatie

De Hooglandse Kamer biedt ruimte aan kunst, bezieling en gesprekken. Per jaar zijn er drie tentoonstellingen met werk van minimaal twee exposanten.

Vertegenwoordigde kunstenaars

Marianne Kaars Sijpesteijn – Bos (KABK Den Haag, 2006)

Marianne is gefascineerd door het verhaal van Candide (Voltaire, 1757), die vol verlangen op reis gaat naar een nieuwe wereld, het goede leven - een verlangen dat nog altijd herkenbaar is. Zij beeldde de tocht van Candide uit in een lange tekening van 14 meter. Dochter Sophie Kaars Sijpesteijn (ARTEZ, 2012) maakte er een animatie bij. Candide vertrekt in vrijheid, maar hoe vrij - blijvend is de reis van wie zijn verlangen volgt?


Petra Nicole (Kunstacademie Utrecht, 2022)

Door de indrukken die Petra als kind opdeed in de fabriek van haar vader, heeft ze oog voor de schoonheid die schuilt in het geïndustrialiseerde landschap. In haar tekeningen haalt ze die schoonheid eruit, ze maakt er een eigen fantasierijke wereld van, bestaande uit ruimtes met machines, leidingen, silo’s, trappen en luiken. Zo viert ze de vrijheid en vindingrijkheid van de menselijke technologie. Maar hoe vrij - blijvend is die?